DEKOM SYSTEM, s.r.o., Pardubice
Novinky a akce Volvo

NOVINKY A AKCE

Jak moc dobré je nové Volvo XC60 - první recenze XC60

Nejnovější přírůstek rodiny Volvo, model XC60, má za sebou první testovací jízdy ve španělské Barceloně.

Více informací

Aviatická pouť v Pardubicích

 

O víkendu 3. a 4. června se na pardubickém letišti uskutečnil již dvacátý sedmý ročník Aviatické pouti.

Více informací

Nové Volvo XC60

Česká premiéra

 

Společnost Volvo Car Czech Republic, s. r. o., generální importér vozů značky Volvo, odhalila 20. a 21. dubna v pražské Galerii Mánes nejmladšího člena rodiny švédské automobilky – Volvo XC60. 

Více informací

DNY VOLVO NINETY

Od 5. do 7. dubna 2017 probíhala přehlídka nových modelů S90, V90, XC90 a V90 Cross Country, která se konala v Machoňově pasáži. Podívejte se, jak celá událost probíhala.

Více informací

Nové Volvo XC60 představeno

Podívejte se, jak vypadá nová generace nejúspěšnejšího z modelů Volvo, opět skandinávsky perfektní.

Více informací

V90 Cross Country v Dekomu

Volvo V90 Cross Country, nejnovější model z řady 90 ve své robustní verzi už na vás čeká na našem showroomu v Pardubicích. Příjďte k nám prozkoumat tuto žhavou skandinávskou novinku.

Více informací

Nové Volvo XC60, již brzy

Dlouho očekávané představení nástupce jednoho z nejúspěšnějších modelů, Volvo XC60, se uskuteční již 7. března. Díky živému přenosu z Ženevy u toho můžete být i vy!

Více informací

Volvo V90 CC na Monínci

Nejnovější houževnaté kombi Volvo V90 CC se představí ve ski areálu Monínec. Od 23. do 25. února si zde tuto noviku můžete prohlédnout nebo ji dokonce otestovat.

Více informací

Větší flexibilita s aplikací Skype pro firmy

Řada 90 s aplikací Skype nabídne efektivní a bezpečné vyřizování konferenčních hovorů při jízdě

 

Více informací
Zavřít

Jak moc dobré je nové Volvo XC60 - první recenze XC60

Startovací termín zatěžkávacích zkoušek byl už tradičně určen členům COTY (mezinárodní porota evropského Auta roku), mezi nimiž nechyběl ani český zástupce Jiří Duchoň, šéfredaktor časopisu Automobil. A jaké je jeho první hodnocení? „Nové Volvo XC60 zapůsobí jakousi bezprostřední upřímností. Ani přes výkonné motory nijak nesvádí k vysloveně rychlé jízdě, na rozdíl od řady konkurentů si na žádného sportovce nehraje. Místo toho se snaží oslovit tradiční zákazníky značky Volvo a všechny ty, kteří si potrpí na komfort a bezpečnost. Thomasi Ingenlathovi se i s přispěním kompaktní a flexibilní platformy SPA podařilo vytvořit vyvážený celek, vynikající krátkým předním převisem a dlouhou kapotou. Znamenitě odhlučněný interiér zaujme do detailu dotaženým zpracováním a ušlechtilými materiály včetně kůže, hliníku či pravého dřeva. Volvo XC60 také přiváží nejnovější vývojový stupeň informačního systému Sensus se zjednodušeným ovládáním nebo sadu pokrokových prvků bezpečnostní asistence včetně druhé generace poloautonomního řízení Pilot Assist a schopnosti samočinně vyhýbat překážkám." 

 

Výběr anotací z již zveřejněných zahraničních testů:


Recenze na Volvo XC60 (Autocar)
Zbrusu nová XC60 nabízí to samé jako ostatní nedávno uvedená volva: sebejistou dynamiku a špičkový interiér. 4,5 z 5 hvězdiček. 


Volvo XC60: první testovací jízda (L’Argus)
Nová XC60 se na silnici chová vyrovnaně, je dobře zpracovaná a nabízí vysoký komfort. Jedná se o velmi kompaktní alternativu těžkotonážního segmentu.

Zavřít

Aviatická pouť v Pardubicích

Letošní ročník opět nesl podtitul „Hvězdy na obloze“ a představil řadu historických letounů poháněných hvězdicovými motory.

 Na této akci jsme nesměli chybět a leteckou show jsme doplnili našimi novinkami Volvem V90 Cross Country a XC90.

 

Zajímavostí je, že motory do letadel Gripen vyrábí společnost Volvo Aero Corporation (VAC). Letecký motor nese označení RM12 a byly do něho zakomponovány nové technologie, například zvýšený tah, zlepšená odolnost vůči střetu s ptákem a další bezpečností prvky. Vysoce integrovaný program údržby podle skutečného stavu rovněž zaručuje mimořádně příznivé provozně-ekonomické ukazatele, jejichž výsledkem je vynikající výkonnost jednomotorového letounu při podstatně nižších nákladech než u dvoumotorových strojů.  S pomocí využití moderních technologií napomáhá snižování zjistitelnosti letounu radarem a infračervenými senzory.

 

Zavřít

Nové Volvo XC60

Představení tohoto dlouho očekávaného luxusního SUV se zhostili produktový manažer značky pan Martin Mazari, který se zaměřil na produktovou prezentaci a poukázal na řadu zajímavostí, atraktivních detailů a technologických řešení, a sama generální ředitelka českého zastoupení paní Šárka Heyna Fuchsová. Ta mimo jiné zmínila základní myšlenku zakladatelů, v níž je Volvo konzistentní již celých 90 let. Rovněž vyjádřila šťastnou hrdost na velký prodejní úspěch nové éry automobilky – od prvního modelu postaveného na platformě SPA, jímž byla druhá generace Volva XC90.

 

Nový model nahradí původní velmi populární Volvo XC60, které se po devíti letech od svého uvedení stalo v Evropě nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV a na českém trhu dokonce nejprodávanějším modelem značky Volvo vůbec. Nastupující generace je nově postavena na modulární platformě SPA stejně jako nejvyšší modelová řada 90 – její úspěch vedle řady ocenění potvrzují i prodejní čísla: jen v České republice bylo prodáno již 1 230 vozů založených na architektuře SPA. 

 

Volvo XC60 je určeno pro všechny, kdo vyznávají aktivní životní styl. Z jeho atleticky svalnatého vzhledu vyzařuje kultivovaná elegance a nadčasová kvalita a jeho interiér představuje ladnou souhru důvtipně řešené architektury, nejmodernějších technologií a kvalitních přírodních materiálů. Těm dominují především dokonale a do nejmenších detailů zpracované pravé dřevo a kov. 

 

Nové Volvo XC60 je mimoto také jedním z nejbezpečnějších vozů, které dosud z této švédské továrny vyjely. To dokládají i crash testy, které sama automobilka zveřejnila již při prvním představení modelu v Ženevě – od tradičních nárazových testů až po realistické přehození přes střechu v padesátikilometrové rychlosti, nová XC60 nedoznala větší újmy. A to je další krok k naplnění Vize 2020, o níž také na prezentaci v Galerii Mánes hovořila paní Heyna Fuchsová, tedy o úsilí značky, aby s rokem 2020 již v žádném novém modelu Volvo nedošlo k fatální nehodě. 

 

O bezpečnost se vedle pasivních prvků starají vylepšené aktivní technologie s nedocenitelnou pomocí v podobě podpory řízení, jež se automaticky aktivuje v řadě potenciálně kritických dopravních situací. Na přání je k dispozici i asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II. generace, jež při jízdě rychlostí do 130 km/h pomohou s řízením, akcelerací a brzděním.

 

Nejvyšší motorizací určenou pro nové Volvo XC60 je cenami ověnčená plug-in hybridní technologie T8 Twin Engine, která se může pochlubit výkonem 407 koní a zrychlením z 0 na 100 km/h během 5,3 vteřiny. Při uvedení na trh bude toto SUV dostupné s naftovým motorem D4 disponujícím silou 190 koní a taktéž s naftovým agregátem D5 s technologií PowerPulse a se silou 235 koní. Součástí nabídky bude i benzínový motor T5 o výkonu 254 koní a agregát T6 přeplňovaný kompresorem a turbodmychadlem, který vládne silou 320 koní a má max. točivý moment 400 Nm.

 

Cena nového Volva XC60 na českém trhu bude začínat na 1 047 900 Kč.

Zavřít

DNY VOLVO NINETY

Duben nám přinesl 3denní přehlídku na oslavu nových modelů S90, V90, XC90 a V90 Cross Country pod názvem DNY VOLVO NINETY. Naše akce se konala v centru města Pardubic, konkrétně v Machoňově pasáži. Kromě nových modelů a zkušebních jízd se zde vystavovaly také obrazy z historie bezpečnosti vozů Volvo. V průběhu celé naší akce probíhala soutěž, která se zakládala na rozpoznání určité části vozu a jeho zařazení ke správnému typu vozidla. Hlavní cenou poté byly dálkově ovládané modely Volvo. Druhý den proběhl slavnostní večer k příležitosti 90 let Volva a nové modelové řady 90‘, kde jste se mohli těšit z exkluzivní módní přehlídky partnera Havlíčkova 919 a tanečního vystoupení skupiny T-bass. Raut pro nás připravilo bistro Zlatá husa. Ke konci večera proběhlo první slosování výherců, které pokračovalo i další den druhým kolem. 

 

Tímto chceme poděkovat pardubickému Rozvojovému fondu a partnerům café-bar První republika, butiku Havlíčkova 919 a Zlaté huse. 

 

Dále chceme poděkovat za hojnou účast na DNECH VOLVO NINETY a budeme se těšit na další společné chvíle. Pro připomenutí atmosféry dne, nahlédněte do galerie fotografií.

Zavřít

Nové Volvo XC60 představeno

Společnost Volvo Cars, prémiová automobilka, dnes na Ženevském autosalonu odhalila dlouho očekávané nové luxusní SUV Volvo XC60.

Nově představený model nahradí původní vysoce úspěšné Volvo XC60, které se po devíti letech svého uvedení na trh stalo v Evropě nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV, přičemž se ho po celém světě prodal téměř milion vozů. V současné době má model XC60 přibližně 30% podíl na globálním prodeji.

 

„Máme za sebou bohatou tradici v navrhování stylových a dynamických SUV, která jsou vybavena těmi nejmodernějšími technologiemi. Nové Volvo XC60 není v tomto směru žádnou výjimkou. Jedná se o perfektní vůz pro všechny, kdo vyznávají aktivní životní styl, a zároveň také o další krok v našem transformačním plánu,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Volvo Car Group Håkan Samuelsson.  

 

Nové komfortní a bezpečnostní technologie

Nové Volvo XC60, které je jedním z dosud nejbezpečnějších vozů, je plně vybaveno moderními technologiemi. Například průkopnický systém City Safety byl nyní rozšířen o funkci asistentu řízení. Asistent řízení využívají také nová bezpečnostní technologie, systém ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu, jejímž smyslem je předejít čelní srážce s protijedoucími vozidly, a informační systém monitorující mrtvý úhel, kterému tato funkce pomáhá snížit riziko kolize při změně jízdního pruhu.

 

„Soustředili jsme se na vytvoření vozu, který bude zdrojem potěšení pro všechny vaše smysly a vy si v něm budete užívat vše od půvabné a uklidňujícím dojmem působící kabiny a výborného výhledu na silnici až po bezpečnou, inspirativní a sebejistou jízdu,“ prohlásil Henrik Green, senior viceprezident pro produkt a kvalitu ve společnosti Volvo Car Group. „Zvláštní pozornost jsme věnovali komfortním službám a funkcím, jejichž smyslem je usnadnit našim zákazníkům jejich každodenní život.“

 

 

 

Pro nové Volvo XC60 je na přání k dispozici vyspělá technologie Volvo – asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II. generace –, která se při jízdě rychlostí do 130 km/h postará o řízení, akceleraci a brzdění.

 

Výkon

Nejvyšší motorizací určenou pro nové Volvo XC60 je cenami ověnčená plug-in hybridní technologie T8 Twin Engine, která se může pochlubit výkonem 407 koní a zrychlením z 0 na 100 km/h během 5,3 vteřiny.

 

„Naše nabídka zahrnuje širokou škálu pohonných agregátů. Při uvedení na trh bude nové Volvo XC60 dostupné s naftovým motorem D4 disponujícím silou 190 koní a taktéž s naftovým agregátem D5 s technologií PowerPulse a se silou 235 koní. Součástí naší nabídky je i benzínový motor T5 o výkonu 254 koní a agregát T6 přeplňovaný kompresorem a turbodmychadlem, který vládne silou 320 koní a má max. točivý moment 400 Nm,“ dodal Henrik Green.

 

Zdravý výkon se však u nového Volva XC60 neskrývá jen pod kapotou. Nová čtyřzónová klimatizace se systémem CleanZone očistí vzduch nasávaný zvenčí od škodlivých látek a částeček, takže si posádka ve voze může vychutnávat svěží skandinávský vzduch.

 

Informační systém řidiče a rozhraní pro online služby společnosti Volvo Cars s názvem Sensus a aplikace Volvo On Call (v ČR zatím není k dispozici) se dočkaly grafické aktualizace, díky níž se s nimi lépe pracuje. Stejně jako u modelů řady 90 je k dispozici také funkce integrace chytrého telefonu s rozhraním Apple CarPlay i Android Auto.

 

Nabito emocemi

„Volvo XC60 je SUV, které nebylo stvořeno k rozhlížení se po ostatních, ale k řízení. Z jeho atleticky svalnatého vzhledu vyzařuje kultivovaná elegance a nadčasová kvalita. Interiér představuje mistrovskou kompozici důvtipně řešené architektury, krásných materiálů a nejmodernějších technologií – to vše je zde v perfektní souhře. Volvo XC60 poskytne našim zákazníkům skutečně skandinávský jízdní zážitek, který jim dodá pocit výjimečnosti,“ uvedl Thomas Ingenlath, senior viceprezident pro design ve společnosti Volvo Car Group.

 

Zahájení výroby Volva XC60 ve švédské továrně Torslanda plánuje automobilka Volvo Cars na polovinu dubna.

Zavřít

V90 Cross Country v Dekomu

Řada s číslovkou 90 se rozrostla o nového člena, kterým je robustní V90 CC. Tuto novinku s dominantním oplastováním exteriéru nyní máte možnost si prohlédnout v našem pardubickém showroomu!

V90 Cross Country je díky pohonu všech kol v kombinaci se zvýšeným a kompletně upraveným podvozkem ideálním společníkem na cesty za dobrodružstvím. Verze Cross Country nabídne vznětové i zážehové pohonné jednotky s výkonem od 190 do 320 koní. Pro maximální zážitek z jízdy si lze vybrat z pěti jízdních režimů: Comfort, Eco, Dynamic, Off-Road a individual, který umožní nastavení vlastností vozu dle libosti řidiče. Bezpečnou jízdu v terénu pak zajistí Asistent pro sjezd prudkého svahu.

Nové Volvo V90 Cross Country prošlo při svém vývoji testováním v extrémních severských oblastech i arizonské poušti, je proto připraveno vyrazit do jakýhkoliv podmínek. 

Stavte se u nás, rádi vám nové V90 Cross Country ukážeme.

Zavřít

Nové Volvo XC60, již brzy

Dlouho očekávané představení nástupce jednoho z nejúspěšnějších modelů, Volvo XC60, se uskuteční již za několik dnů v Ženevě. Slavnostní premiéru bude možné sledovat živě ZDE.

Volvo představí zcela novou XC60 7. března 2017 v 10:45, již nyní však automobilka zveřejnila první ochutnávku tohoto výjimečného rodinného SUV.

To by se mělo, svými designovými prvky, podobat nynějšímu modelu XC90, a to exteriérem i interiérem vozu. Na rozdíl od svého předchůdce bude však nová XC60 větší a celkově by měla získat o poznání luxusnější charakter, především s ohledem na použité materiály v interiéru.

Dosavadní model Volva XC60 si, za dobu svého prodeje, našel stovky tisíc spokojených zákazníků po celém světě a my věříme, že jeho nástupce, bude minimálně stejně dobrým společníkem pro jakoukoliv cestu.

Zavřít

Volvo V90 CC na Monínci

Cross Country verze modelu V90 je svými proporcemi určena právě do míst, kde končí silnice a začíná pravé terénní dobrodružství, proto se premiéra této novinky nemůže odehrát jinde než na horách, pod svahy ski areálu Monínec. Zde bude od 23. Do 25. února sídlit Volvo stánek se dvěma modely V90 CC, které si budou návštěvníci moci vyfotit, podrobně prohlédnout či dokonce otestovat na vlastní kůži. Nebude chybět ani soutěž o zajímavé ceny.


V90 CC pokračuje v již dvacetileté tradici terénních kombi Volvo, které jsou jako stvořené pro zážitky mimo zpevněnou vozovku. Nové V90 Cross Country uchvátí svým robustním designem i stylovým zpracováním interiéru. Plně komfortní jízdu na jakémkoliv povrchu zajistí adaptivní podvozek s aktivními 4C tlumiči a vzduchovým odpružením, vlastnosti vozu lze navíc upravovat volbou některého ze čtyř jízdních režimů. 

Nenechte si ujít možnost vidět tuto skandinávskou novinku poprvé v Česku.

 

Zavřít

Větší flexibilita s aplikací Skype pro firmy

Automobilka Volvo připravuje do svých vozů s označením 90 novou službu, která umožní efektivnější využití času při jízdě v autě prostřednictvím přijímání konferenčních hovorů v aplikaci Skype. Cílem je maximálně řidičům ulehčit firemní komunikaci ve vozu a zvýšit tak produktivitu na základě lepší vzájemné spolupráce.

Přední aplikace Skype pro firmy společnosti Microsoft, kterou pro svoji práci využívají miliony lidí po celém světě doplní řadu aplikací infotainmentu ve vozech z řady 90. Řidič už se tak při jízdě nebude muset vypořádávat se složitým připojováním ke konferenčním hovorům a s častým vypadáváním hovorů.

Aplikace Skype nabídne intuitivní ovládání prostřednictvím středové dotykového panelu, kde bude mít uživatel informace o blížících se konferencích, ke kterým se následně bude moci připojit jediným kliknutím. Řidič tak již nebude nucen odvracet svoji pozornost od silnice a jízda ve vozech Volvo bude opět o krok bezpečnější.