Nová definice bezpečnosti

Jsme lidé a děláme chyby. Pokud Vás někdy něco rozptýlí, jsme zde, abychom se postarali o Vaši bezpečnost. Naše vize světa bez nehod a nový model Volvo EX90 představují začátek nové éry bezpečnosti.

Systém pro porozumění chování řidiče

Systém pro porozumění chování řidiče

Dva senzory v interiéru a kapacitní volant předávají informace algoritmu, který zároveň komunikuje s vnějšími senzory vozu. Systém pro porozumění chování řidiče dokáže rozpoznat Vaši nepozornost nebo únavu a v případě potřeby zasáhnout.

Rozpoznávání cestujících

Rozpoznávání cestujících

Nový systém detekce přítomnosti cestujících pomáhá zabránit tomu, aby se někdo neúmyslně ocitl v potenciálně nebezpečné situaci. Vůz Vás upozorní, pokud se omylem chystáte ve voze zamknout spící dítě nebo podřimujícího psa, a systém klimatizace může minimalizovat potenciální nebezpečí podchlazení nebo srdečního záchvatu.

Přímý průjezd křižovatkou

Přímý průjezd křižovatkou

Volvo EX90 při průjezdech křižovatkami reaguje nejen na protijedoucí vozidla při odbočování vlevo, ale také řidiče upozorní na potenciální ohrožení z bočního směru při jízdě rovně. V případě potřeby začne vůz automaticky brzdit.

Technologie pro zajištění bezpečného prostoru

Laserový senzor lidar

Technologie pro zajištění bezpečného prostoru

Pokročilá sada standardních vnějších senzorů zahrnující radary, kamery a ultrazvukové senzory je u modelu Volvo EX90 doplněna laserovým senzorem lidar, který nepřetržitě sleduje prostor před vozem a umožňuje přesně odhadnout tvar a velikost předmětů v trojrozměrném modelu okolí. Díky pochopení situace v okolním prostředí v kombinaci se systémem pro porozumění chování řidiče může vůz zjistit, kdy řidič potřebuje pomoc, a v zájmu zachování bezpečnosti zasáhnout.

Pokročilý asistenční systém řidiče Pilot Assist poslední generace nabízí zdokonalenou podporu řidiče

Díky pokročilému asistenčnímu systému Pilot Assist je jízda ve voze Volvo EX90 plynulejší a příjemnější. Vůz Vám může pomoci sledovat dopravní situaci a značení jízdních pruhů a na základě aktuálních podmínek upravit rychlost a odstup od ostatních. Mimo to Vám může pomoci přizpůsobit rychlost v ostrých zatáčkách a podpořit Vás v řízení při změně jízdního pruhu. Pokud vůz rozpozná, že řidič nereaguje, může začít brzdit až do zastavení v rámci daného jízdního pruhu.

Systémy na předcházení a zmírňování kolizí

Systémy na předcházení a zmírňování kolizí

Volvo EX30 vám může pomoci zabránit kolizím s jinými vozidly, chodci a cyklisty, nebo je případně alespoň zmírnit, bez ohledu na to, zda je den či noc. Pokud rozpozná riziko srážky, může vás na něj upozornit zvukovými či vizuálními výstrahami nebo pulzováním brzdového pedálu.

Park Pilot Assist

Park Pilot Assist

Vůz Volvo EX30 může sám zaparkovat pomocí automatického ovládání volantu, akceleračního pedálu a brzd, a to i podélně. Pokud jde o vás, stačí, když pozorně sledujete okolí a jste připraveni zasáhnout, kdyby se stalo něco nepředvídaného.

Upozornění při otevírání dveří

Upozornění při otevírání dveří

Volvo EX30 dokáže pomocí zadních radarů rozpoznat cyklisty a koloběžky blížící se zezadu a pokud se někdo ve voze chystá otevřít dveře, ozve se akustická výstraha.

360° kamera

360° kamera

Kamery umístěné po všech stranách vytvářejí 360° náhled na vůz z ptačí perspektivy. Toto zobrazení se automaticky objeví na centrálním displeji, když zařadíte zpátečku nebo se nízkou rychlostí přiblížíte k překážce.

Smyslem bezpečnostních funkcí automobilky Volvo Cars je podpořit bezpečnou jízdu řidiče, přičemž rozhodně nemají sloužit jako kompenzace pro řidiče, kteří se nesoustředí, chovají se agresivně nebo řídí jinak nebezpečným či nelegálním způsobem. Za bezpečný provoz vozidla vždy a za všech okolností odpovídá řidič.

Volvo EX30

Pokročilé technologie ve standardní výbavě

Získejte asistenční technologie řidiče a bezpečnostní inovace, které přispívají k vyšší bezpečnosti nejen vaší, ale i ostatních účastníků silničního provozu.

Více o Volvu EX30   
Více o Volvu EX90   

Více informací

Informace o dostupných technologiích u jednotlivých vozů Vám rádi poskytneme.

V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám plně k dispozici. Neváhejte se na nás obrátit.

Kontakt   
Objednat servis Testovací jízda Nový vůz Kontakt
Nahoru